Dziś jest

CERTYFIKATY

Odznaka jakości za projekt eTwinning

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało Odznakę Jakości eTwinning Quality Label uczniom klasy VIII A i VIII B Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku i nauczycielce języka angielskiego pani Alesi Asmushkinie za zrealizowany w bieżącym roku szkolnym projekt „Challenge accepted!”

Jest to wyróżnienie przyznawane przez Krajowe Biuro eTwinning projektom, które osiągnęły określony krajowy standard. Dla nauczycieli i uczniów jest to uznanie ich pracy i większa motywacja do dalszych działań, dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską. Już niedługo kolejne projekty, dzięki którym poznamy wielu ludzi z różnych zakątków Europy i świata.

Celem projektu było rozwijanie 4 głównych umiejętności językowych: czytania, słuchania, pisania oraz mówienia.

Podczas pracy nad zawartością każdego zadania uczniowie współpracowali z innymi chłopcami i dziewczętami z różnych krajów, uczyli się ich szanować i rozumieć, a także osiągać wspólne cele. Jednym z głównych założeń projektu było poznanie kultury, zwyczajów i mentalności innych narodów poprzez komunikację z rówieśnikami. Ponadto pozwoliło to kształtować obraz innych krajów oraz tolerancję i zrozumienie. Jedną z przyczyn powstania tego projektu była chęć doskonalenia w uczniach umiejętności sprawnego komunikowania się w języku angielskim oraz kompetencji językowych.

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi i aplikacji technologicznych sprawiło, że uczenie się języka obcego przebiegało w sposób atrakcyjny i naturalny.

Międzynarodowa współpraca w dużym stopniu przyczyniła się do udoskonalenia w uczniach umiejętności sprawnego komunikowania się w języku angielskim oraz kompetencji językowych, co znacznie zwiększyło szanse uczniów na realizację ambitnych planów na przyszłość oraz wzmocniło wiarę uczniów w ich umiejętności, poczucia własnej wartości, ukształtowało poczucie odpowiedzialności za własne wyniki w nauce. Był to też jeden ze sposobów przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty oraz zachęcania do udziału w różnych konkursach językowych.

Wiodącym celem była również chęć zainteresowania uczniów i podnoszenie ich motywacji do nauki języka obcego oraz urozmaicenie zajęć w szkole.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy!

Brawa dla naszych uczestników z klas VIII A i VIII B: Szymon Bartnicki, Aleksandra Drzyzga, Kacper Sklorz, Marta Ordon, Katarzyna Juruć, Wiktoria Marciniak, Hanna Świtała, Antonina Nieświec, Małgorzata Sękowska, Natalia Soworka, Aleksandra Marzec, Olga Nowara.

Alesia Asmushkina

1Odznaka jako+Ťci-1

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2024-02-22 17:51
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 187 910