Dziś jest

Partnerstwo

Przygoda za przygodą, wycieczka do czeskiego Rymarova

Uczniowie naszej szkoły z klas siódmych i ósmych pojechali na wycieczkę do czeskiego Rymarova- miasta partnerskiego naszego Ozimka. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Żyjemy sportem" gminy Ozimek i Rymarov. Działanie, w którym uczestniczyliśmy nosiło nazwę "Młodzież uprawia sport" i było nie lada wyzwaniem. Pierwszego dnia, czescy przyjaciele, przygotowali dla nas kilka atrakcji. Nauczyliśmy się wspinać na ścianki, a chociaż wysokość była duża, wszystko było bardzo bezpieczne. W tajniki wspinaczki wprowadził nas profesjonalny czeski instruktor- pan Jakub Vala. Pod jego czujnym okiem i z jego pomocą, każdy z nas mógł zdobyć szczyt, chociaż było niezłe wyzwanie. Była też nauka wiązania węzłów na linach, niczym prawdziwi alpiniści, a dziewczęta zrobiły sobie w ten sposób urocze bransoletki. W czasie gier i zabaw integracyjnych szybko przyszedł czas na drugą aktywność, czyli strzelanie z łuku. Tu każdy poczuł się jak Robin Hood i przekonał, jak trudno trafić w ...tarczę. Na zajęciach terenowych jednakże ujawniły się w naszej grupie prawdziwe talenty łucznicze. To było fajne zadanie na świeżym powietrzu. Po rozdaniu dyplomów i nagród, czekała nas kolejna atrakcja, czyli basen. I chociaż nie był duży, to zabawy z piłką chłopaków i radości było bardzo dużo.

Drugiego dnia był Park linowy, "małpi gaj", trampoliny oraz wysoka wieża, z której każdy śmiałek mógł zjechać po linie. Było to nie lada wyzwanie, ale nasi uczniowie znakomicie sobie poradzili. Zapięci w specjalne uprzęże, podpięci linami - walczyli z własnym strachem i wyobraźnią. Można tu było także pograć w piłkę, posiedzieć na pięknym słońcu, odpocząć i zrelaksować się. Niestety, wszystko co dobre, bardzo szybko się kończy- musieliśmy wyjechać do Ozimka w określonym czasie, gdyż obowiązywał nas reżim czasowy związany z pandemią. Myslę, ze dla wielu uczniów będzie to niezapomniana wycieczka.

Grażyna Świercz

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA:

BURMISTRZOWI OZIMKA MIROSŁAWOWI WIESZOŁKOWI, za nominowanie nas do wyjazdu na tę wspaniałą przygodę,

PANI JOANNIE BACHŁAJ, za perfekcyjne przygotowanie projektu, w którym uczestniczyliśmy,

CZESKIM INSTRUKTOROM : p.p. Jakubowi, Katce i Adamowi oraz Romanowi i Weronice za wspaniałą opiekę i pomoc w tych nowych dla nas wyzwaniach.

12346789101112131416171820212223242527282930 1

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2024-06-24 22:35
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 328 446