Dziś jest

CERTYFIKATY

Kolejna Odznaka Jakości dla JEDYNKI

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało Krajową Odznakę Jakości eTwinning Quality Label uczniom klasy VIII A Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku i nauczycielce języka angielskiego pani Alesi Asmushkinie za zrealizowany w bieżącym roku szkolnym projekt „Welcome to my dreamland”-„Witam w mojej krainie marzeń”.

Jest to wyróżnienie przyznawane przez Krajowe Biuro eTwinning projektom, które osiągnęły określony krajowy standard. Dla nauczycieli i uczniów jest to uznanie ich pracy i większa motywacja do dalszych działań, dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską. Już niedługo kolejne projekty, dzięki którym poznamy wielu ludzi z różnych zakątków Europy i świata.

Idea projektu opierała się na stworzeniu krainy marzeń za pomocą zestawu wspólnych działań, w ramach których wszystkie uczestniczące szkoły pracowały wspólnie. Podczas pracy nad zawartością każdego zadania uczniowie współpracowali z innymi chłopcami i dziewczętami z różnych krajów, uczyli się ich szanować i rozumieć, a także osiągać wspólne cele z motywem opartym na tworzeniu krainy marzeń.

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi i aplikacji technologicznych sprawiło, że uczenie się języka obcego przebiegało w sposób atrakcyjny i naturalny.

Międzynarodowa współpraca w dużym stopniu przyczyniła się do udoskonalenia w uczniach umiejętności sprawnego komunikowania się w języku angielskim oraz kompetencji językowych, co znacznie zwiększyło szanse uczniów na realizację ambitnych planów na przyszłość oraz wzmocniło wiarę uczniów w ich umiejętności, poczucia własnej wartości, ukształtowało poczucie odpowiedzialności za własne wyniki w nauce. Był to też jeden ze sposobów przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty oraz zachęcania do udziału w różnych konkursach językowych.

Wiodącym celem była również chęć zainteresowania uczniów i podnoszenie ich motywacji do nauki języka obcego oraz urozmaicenie zajęć w szkole.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy!

Brawa dla naszych uczestników z klasy VIII A: Kingi Włodarczyk, Marceliny Nawarowskiej, Magdaleny Bieniek, Bruna Nawary, Oliwiera Nadolnego, Macieja Rogowskiego.

 Alesia Asmushkina

 

 

aa 001

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2024-02-22 17:51
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 187 890