Piękna lekcja patriotyzmu

MARSZ BIAŁO-CZERWONY

Blisko 500 uczniów wzięło udział w marszu, który dzisiaj przeszedł ulicami naszego miasta! ,,Mamy Niepodległą! " - takie hasło przyświecało młodzieży z Zespołu Szkół w Ozimku oraz  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Do wzięcia udziału w tej nietypowej lekcji historii zaprosiła naszych uczniów zaprzyjaźniona szkoła powiatowa - Zespół Szkół w Ozimku. Młodzi ludzie przyozdobieni kotylionami, ubrani w barwy narodowe, złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomnikach ofiar II wojny światowej. Kulminacją było spotkanie pod Urzędem  Gminy i Miasta z burmistrzem Markiem Korniakiem, któremu wręczyli pamiątkowy kotylion i okolicznościową kartkę z życzeniami radosnego  święta  11 listopada. Bo właśnie radosny był to pochód!  Uczniowie z dumą nieśli flagi Polski, godnie obchodząc 95. rocznicę odzyskania niepodległości, ciesząc się z wolności "zdobytej krwią i blizną" przez naszych przodków.

Uczniowie obu szkół włączyli się do ogólnopolskiej akcji odbywającej się  pod patronatem Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku oraz marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Ta niezwykła lekcja historii Polski, lekcja patriotyzmu i wiedzy obywatelskiej, pozostanie w pamięci uczestników marszu - tych małych i tych dużych, na bardzo długo.

Krótką relację z marszu znaleźć można także w wiadomościach na stronie RADIA OPOLE.

m1m3m4