DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Halinka i Zosia

6 marca odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Nasza „Jedyneczka” gościła w swoich murach przyszłych pierwszoklasistów - przedszkolaków  wraz z rodzicami.

W programie było przedstawienie pt. „ Bezpieczna droga z Kubusiem Puchatkiem” przygotowane przez kółko teatralne pod kierunkiem pani Magdaleny Dudkiewicz. Potem dzieci uczestniczyły w zajęciach otwartych kółka muzycznego prowadzonych przez panią Joannę Markiewicz- Pustułę. Następnie wszyscy goście udali się na zwiedzanie szkoły pod opieką pań Doroty Olearczyk i Karoliny Gawlik. Na parterze zobaczyli sale lekcyjne przyszłych klas pierwszych, salę do zajęć logopedycznych.

W salce do gimnastyki korekcyjnej maluchy mogły spróbować swoich sił na różnych sprzętach i przyborach sportowych pod okiem pani Agnieszki Kaczmarek- nauczycielki WF-u.Dodatkowo  uczniowie z kółka dziennikarskiego prezentowali na TV archiwalne zdjęcia i filmy z życia szkoły.

Wśród przyszłych pierwszaków największym zainteresowaniem cieszyła się świetlica szkolna, w której mogły pokonać tor przeszkód pod opieką pań Danuty Kinast i Wiesławy Papkalli  oraz Szkolne Centrum Multimedialne, gdzie pani Grażyna Świercz zaprezentowała możliwości konsoli X-BOX 360 i każdy mógł na nim zagrać w interaktywne gry sportowe.

Równie ciekawym miejscem była sala komputerowa, w której „młodzi adepci"  informatyki  zgłębiali tajniki  komputera , a doradzała im w tym pani Elżbieta Nawrocka. Na zakończenie tej niecodziennej wycieczki po „Jedynce” panie kucharki przygotowały w stołówce słodkie „ co nieco”, czyli  pyszne gofry.