Dziś jest

KÓŁKO DZIENNIKARSKIE

Przez wiele lat nasze KÓŁKO DZIENNIKARSKIE prężnie działało. Odbyło się wiele spotkań z ciekawymi ludżmi, byliśmy w interesujących miejscach, poznaliśmy smak przygody.. i ciężkiej dziennikarskiej pracy! Zresztą, zobaczcie sami!

Młodzi dziennikarze z PSP 1 ze znanymi osobami

z PREZYDENTEM OPOLA
z PREZYDENTEM OPOLA

Uczniowie kółka dziennikarskiego działającego w naszej szkole przeszli prawdziwy "chrzest bojowy". W czasie zorganizowanego w Opolu "Marszu 10-latków" przeprowadzili serię wywiadów. Ich rozmówcami byli nie tylko organizatorzy marszu, uczestnicy imprezy czy mieszkańcy Opola, ale także najważniejsze osobistości życia publicznego.

Dzieci, wyposażone w dyktafony i aparaty fotograficzne, dokumentowały najistotniejsze wypowiedzi znanych osób oraz najciekawsze chwile tej imprezy. Młodzi dziennikarze pytali swoich rozmówców nie tylko o "Marsz 10-latków", ale także o to, co zmieniło się na Opolszczyźnie przez te dziesięć lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wszyscy rozmówcy niezwykle życzliwie i przychylnie wspomogli naszych młodych adeptów dziennikarstwa, z ogromną cierpliwością odpowiadali na dziesiątki pytań. Dzieci spotkały się z wielką  serdecznością, szczególnie ze strony władz oświatowych również uczestniczących w tym święcie- pani Haliny Bilik, Opolskiego Kuratora Oświaty i Wicekuratora, Pana Rafała Rippla. Także przedstawiciele najwyższych władz w naszym województwie z życzliwym uśmiechem pozowali po wywiadach do pamiątkowych zdjęć z naszymi młodymi reprterami. Teraz praca dzieci, krótkie wywiady i zdjęcia, zostaną opublikowane w specjalnym folderze pamiątkowym, który zamierzają wydać organizatorzy imprezy- Urząd Miasta Opola.

                                                                                                                               Grażyna Świercz

marsz_040marsz_042marsz_044marsz_045marsz_048marsz_052marsz_054marsz_055marsz_057marsz_058

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2024-04-11 12:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 233 122