Deklaracja dostępności dla strony internetowej https://pp2.ozimek.pl

Przedszkole Publiczne nr 2 w Ozimku Przedszkole Publiczne nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozimku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Publicznego nr 2 w Ozimku :
Adres strony: https://pp2.ozimek.pl
Data publikacji strony internetowej: 2012-01-02.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-03-22.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej: Zamieszczone na stronie filmy nie posiadają napisów dla osó;b głuchych. Niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności. Dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnym. Część plików nie jest dostępnychcyfrowo

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 28-08-2020
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 01.10.2024
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
W ramach strony dostępne jest również menu wspomagające dostępność cyfrową, uruchamiane w pierwszej kolejności pod klawiszem tabulacji (Tabulator) po odświeżeniu strony.

Kontakt :77 4651047 lub mailem na adres : info@pp2.ozimek.pl

Osoba kontaktowa: Katarzyna Kaczmarska,
Email: info@pp2.ozimek.pl
Kontakt telefoniczny: 77 4651047.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

PROCEDURA WNIOSKOWO-SKARGOWA
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich:

Dostępność architektoniczna

1. Przedszkole Publiczne nr 2 w Ozimku znajduje się przy ulicy Janusza Korczaka 10
  2. Aby dostać się do budynku, należy pokonać  drzwi wejściowe– otwierane ręcznie.  W jednostce nie ma obszarów kontroli.
  3. Za wejściem głównym po prawej stronie znajduje się domofon.
  4. Budynek przedszkola składa się z parteru, pomieszczenia gospodarcze składają się z  poziomów: piwnica, parter i piętro. Aby dostać się na poziomy powyżej/poniżej parteru, należy pokonać schody.
  5. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
  6. Brak sanitariatów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
  7. Obok  przedszkola znajduje się parking osiedlowy, z wydzielonym pojedynczym miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.
  8. W budynku nie ma zakazu wstępu z psem asystującym.
  9. Do budynku prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy J. Korczaka . Jest ono ogólnodostępne w godzinach pracy przedszkola.

Za drzwiami wejściowymi znajduje się wiatrołap, który prowadzi do drugich drzwi, przy których z lewej strony na wysokości ok. 1,40 m znajduje się dzwonek.

Drzwi są otwieranych przez wyznaczonych pracowników. Drzwi wejściowe zamykane są na podwójne zamki z  kluczem.

Gówne wejście do przedszkola  jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych .

Przedszkole nie  ma własnego parkingu. Z parkingu osiedlowego można dostać się drogą wewnętrzną ( brak chodnika) wzdłuż budynku do głównych drzwi wejściowych.

Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym w szczególnych przypadkach. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.