Rok 2022

festyn b3
festyn b2
festyn b15

W sobotnie popołudnie 20 czerwca 2015r. w PSP w Dylakach odbył się II Rodzinny Dzień Sportu. Jest to impreza, która znakomicie integruje środowisko lokalne, przynosi rozrywkę oraz daje możliwość zaprezentowania uczniowskich talentów, zwłaszcza tych w dziedzinie sportu. Uroczystego otwarcia festynu dokonała Pani Dyrektor - Elżbieta Pluta, która powitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów i wszystkich przybyłych mieszkańców wsi Dylaki. Tego roku zaszczycili nas swą obecnością: Burmistrz Ozimka Jan Labus, Wiceburmistrz Jarosław Wita, Sołtys Dylak Barbara Starzycka oraz Pani Angela Liebe i Pani Helga Baron.

Po uroczystym otwarciu głos zabrał Pan J. Łotecki, który przedstawił postać wybitnego polskiego sportowca Janusza Kusocińskiego, którego pamięci poświęcony był w tym dniu tradycyjny bieg długodystansowy.

Następnie zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu uczniów. Były skecze, piosenki i tańce, które wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój. Zarówno uczniowie jak i rodzice chętnie brali udział w przygotowanych zawodach sportowych. Odbyły się biegi indywidualne, sztafety, w których wystąpili zarówno uczniowie jak i rodzice, konkurs skoku w dal i rodzinny konkurs ringo, w którym drużyny składały się z rodzica i dziecka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również mecze piłki nożnej: absolwenci kontra rodzice oraz mecz uczniów klasy szóstej przeciwko pozostałym uczniom naszej szkoły. Na zwycięzców zawodów sportowych czekały medale i dyplomy, a na wszystkich uczestników festynu smaczne ciasta i kiełbaski z grilla. Mimo iż gorącą atmosferę zawodów ochłodził deszcz i na kilka minut musieliśmy przerwać zmagania zawodników, to później pogoda okazała się łaskawa, pozwalając na kontynuację imprezy. Za przygotowanie sobotniego święta serdecznie dziękujemy rodzicom, p. J.Łoteckiemu i p. J. Kondrowskiej oraz pozostałym nauczycielom, którzy wspólnymi siłami przyczynili się do tego, aby wszystko zorganizować zgodnie z planem. Dziękujemy również sponsorom, którzy okazali wielkie serce, wspierając szkolną imprezę finansowo bądź rzeczowo:

Pani Barbarze Starzyckiej - Sołtys Dylak

Radzie Sołeckiej

Radzie Rodziców

Pani Edycie Czaplik – Sołtys Biestrzynnika

Panu Przemysławowi Polaczkowi – właścicielowi piekarni w Krasiejowie.