Piramida zdrowia

dla zdrowia

Uczniowie klas IVa i IVb na lekcjach przyrody pod opieką pani Olgi Jamróz realizowali zadania z zakresu edukacji prozdrowotnej na temat „Co wiesz o prawidłowym odżywianiu?”.

Pracując w grupach wykonali plakaty tematyczne – piramidę pokarmową. Uczniowie  ukazali na nich, jak często należy jeść produkty z różnych grup, by należycie zadbać o swoje zdrowie  oraz przedstawili potrawy, których nie należy spożywać zbyt często.

Szczególną uwagę uczniów zwróciły potrawy typu fast food (z ang. dosłownie szybka żywność), która zazwyczaj posiada  wysoką wartość kaloryczną, bo zawiera dużą ilość  tłuszczów i węglowodanów, a  mało wartościowych dla organizmu substancji  czyli witamin i minerałów oraz błonnika.   Częste jedzenie tych produktów  może  prowadzić do miażdżycy, chorób nowotworowych i do otyłości.

Plakaty zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, co pozwoliło uczniom z innych klas oraz rodzicom zapoznać się z tym ważnym dla naszego zdrowia zagadnieniem.

ola4a_008ola4a_010ola4a_013ola4a_015ola4a_017ola4a_018tornister_5_001tornister_5_003