ARCHIWUM 2015/2016

Zdrowy ząbek

Uczniowie klasy I A i B biorą udział w „Akcji profilaktyki stomatologicznej” Narodowego Funduszu Zdrowia, która objęta jest patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty. Akcja ma na celu : ograniczenie występowania próchnicy i choroby przyzębia, podniesienie świadomości dzieci i ich rodziców/opiekunów w zakresie właściwej higieny jamy ustnej, prawidłowego odżywiania, przedstawienie w sposób przyjazny gabinetu stomatologicznego, przekazanie zainteresowanym rodzicom/opiekunom informacji o stanie jamy ustnej dziecka.

Akcja jest przeprowadzana w dwóch częściach:

część pierwsza, odbywająca się na terenie szkoły - w trakcie wizyty stomatologa w szkole zostaną przekazane dzieciom podstawowe informacje na temat zębów, higieny jamy ustnej oraz wpływu diety na stan jamy ustnej,

część druga, odbywająca się w gabinecie stomatologicznym - uczestniczą w niej dzieci wraz z nauczycielem lub opiekunem, których rodzice wyrazili zgodę na badanie jamy ustnej. W tej części nastąpi prezentacja unitu, autoklawu, aparatu RTG. W ramach wizyty przeprowadzone zostaną bezpłatnie profilaktyczne badania stomatologiczne.

Uczniowie chętnie uczestniczą we wszystkich działaniach, bo wiedzą, że „żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!”

Wychowawczynie klas pierwszych

CIMG0157CIMG0158CIMG0159CIMG0160CIMG0162CIMG0163CIMG0164CIMG0165CIMG0166